ניתוח קיסרי פרטי של הנדלר-נבות

ניתוח קיסרי פרטי וחווית הלידה הבטנית של הנדלר-נבות

ד”ר הנדלר הוא רופא נשים מומחה בגינקולוגיה ומיילדות מזה קרוב ל-30 שנים. סיון נבות היא פיזיותרפיסטית מומחית לרצפת האגן מזה כ-24 שנים. מזה 6 שנים שהנדלר ונבות עובדים יחד וגם חולקים זוגיות ומבצעים את הניתוח הקיסרי הצרפתי הפרטי בבית החולים האנגלי בנצרת. הניסיון והאנרגיה שהם מביאים לחדר הניתוח מאפשרת לייצר חוויה ייחודית.

בבסיס ההתכווננות של הנדלר-נבות עומדת ההכרה וההבנה שתפקידם ואחריותם לאפשר את הכניסה של היילוד אל העולם מתוך תחושת ביטחון, קבלה וחיבור מיטבי עם ההורים. כדי לייצר חיבור בין הורים לילד שלהם, חווית הלידה בחדר ניתוח צריכה להיות מתוך שליטה, העצמה וביטחון של ההורים ושל היילוד.

סיון נבות המציאה ופיתחה את תפקיד המלווה הרגשית במהלך ניתוח קיסרי פרטי כדי לאפשר את קיום החוויה של הנדלר-נבות. לסיון ניסיון רב בליווי רגשי של יולדות שחוו טראומות רגשיות בעברן כמו גם נפגעות תקיפה מינית.

התינוק מונח על האם עור לעור מיד עם לידתו

מהו בעצם הליווי הרגשי?

הליווי הרגשי מתחיל עוד טרם הניתוח בהדרכה ובהכנה מקיפה לקראתו, ממשיך בשיחת זום אישית להבנה מדויקת יותר של צרכי היולדת והמלווה שלה, ונמשך לכל אורך הניתוח ע”י סיון נבות.
סיון נבות דואגת ליצור עבור המשפחה סביבה בטוחה חיובית ושמחה המאפשרת להם לבטא את מלוא הפוטנציאל שלהם כהורים כבר מרגע הלידה. סיון מייצרת סביבה בטוחה ליילוד כאשר הוא נמצא על אימו בשלב התפירה ובכך יכול להתחיל את דרכו בחיים ולהתפתח ממקום מוגן אוהב ובטוח.

פחות כוחות לחץ) ולכן מתאפשרת החלמה קלה ומהירה יותר.

בניתוח לרוב אין חיתוך של קרום הפריטונאום (אותו קרום המצפה את רוב איברי הבטן הפנימיים ובהם גם המעיים, הקרוי בעברית – צפק), לכן אין חדירת נוזלים או אויר אל חלל הפריטונאום – מה שמפחית את הסיכון לתסחיף מי שפיר, מפחית כאב בצורה מהותית, ומפחית סיכוי לבעיה במעי לאחר הניתוח, כמו גם מבטל את הצורך בצום לאחר הניתוח.

האישה לוקחת חלק אקטיבי בלידה קיסרית צרפתית

דברים ייחודיים נוספים בניתוח של הנדלר-נבות:

לידה פעילה
כחלק מהרצון ליצור חיבור במהלך הניתוח הקיסרי בין ההורים לילד שלהם, חשוב שלהורים יהיה חלק פעיל ואחריות על הכניסה של הילד שלהם לעולם. לכן, גם האב וגם האם פעילים בלידה. כאשר הרחם פתוח, היולדת נושפת כנגד התנגדות אל מנשפית גיארם (אביזר דמוי משרוקית) וכך מעלה את הלחץ התוך בטני ודוחפת את היילוד החוצה בזמן שד”ר הנדלר מסייע לניתוב הראש של היילוד בעזרת כפות המסייעות בחילוץ הראש בצורה בטוחה ורגועה. כאשר ראש היילוד יוצא החוצה מדופן הבטן, המלווה מרים ליולדת את הראש שלה והיא ממשיכה לנשוף ורואה כיצד היא יולדת את הילד שלה ומביאה אותו אל העולם.

מגע מיידי עם התינוק
המפגש הראשוני של היילוד עם העולם הינו הדבר החשוב והמשמעותי ביותר שקורה לאדם בחייו. ברגע הראשוני שבו מערכת העצבים של היילוד פוגשת אוסף של גירויים חדשים ומפחידים שגורמים לו לחוש חוסר אונים מוחלט, הנדלר נבות אחראים לצמצם את הטראומה שלו עד כמה שניתן ולהביאו לעולם בדרך הכי רגועה האפשרית ולאפשר לו את ההתקשרות הראשונית אל העולם באמצעות המגע, הקול והחום של ההורים שלו. לכן, מיד עם צאתו לעולם, ד”ר הנדלר מקפיד לעטוף אותו בסדין סטרילי שחומם מראש, להסיט ממנו את האור על מנת שלא יסתנוור, לנגב אותו בתנועות עדינות ולהביא אותו בתחושת ביטחון, לחי אל לחי אל אימו, כאשר הוא עדיין מחובר בחבל הטבור. הוא מקפיד על השהיית חיתוך חבל הטבור.

עור לעור והנקה לאורך כל הניתוח
השעה הראשונה לחיים (הקרויה גם “שעת הזהב”) חשובה ביותר להתפתחות הרגשית של היילוד, לחיבור שלו עם הוריו ולביטחון שלו בעולם, כולל היכולת ליצירת קשרים חברתיים. הנקה בשעה הראשונה לחיים מורידה חרדת נטישה ומעלה את הסיכוי להצלחת הנקה בהמשך. סיון נבות דואגת כי לאחר חיתוך חבל הטבור, התינוק והאם נשארים במגע עור לעור בסביבה מחוממת כדי לשמור על חום גופו של היילוד, ודקות ספורות לאחר הלידה כאשר התינוק מראה סימנים ראשונים של רצון לינוק, סיון נבות מסייעת בחיבור הראשוני להנקה ושומרת את התינוק על האם בצורה בטוחה למשך כל זמן הניתוח.

תיעוד החוויה
בעיני הנדלר-נבות, לידת תינוק והמפגש הראשוני עם הוריו, היא האירוע החשוב והמשמעותי ביותר בחיי משפחה ולכן יש חשיבות רבה לתעד ולהנציח אותו בסרטון ובתמונות. סיון נבות מצלמת במהלך הלידה סרטון וידאו ותמונות למזכרת. בנוסף אנו מעודדים את ההורים לשתף גם את המשפחה הרחבה ברגעים הראשונים של התינוק ע”י שיחת וידאו מתוך חדר הניתוח, בזמן אמת.

מה מיוחד בחלק הכירורגי בקיסרי הצרפתי של הנדלר-נבות

בחדר הניתוח מתקיימים שני עולמות מקבילים: בצד אחד חווים חיבור ראשוני עם תינוק שרק הגיח אל העולם ובצד השני מתבצע ניתוח ע”י ד”ר הנדלר.
הניתוח הקיסרי הפרטי שמבצע ד”ר הנדלר, הינו עדין, מדויק ומבוסס על ניסיון רב שנים של אלפי ניתוחים “רגילים” ועוד כ-1470 ניתוחים “צרפתיים”.
המטרה אשר עומדת לנגד עיניו של ד”ר הנדלר הינה לבצע את הניתוח הטוב ביותר האפשרי תוך שמירה על דופן הבטן, הימנעות מכניסה לחלל הצפק (בו נמצאים המעיים והקיבה),
תיקון נזקים מניתוחים קודמים וכל זאת כדי לאפשר החלמה טובה ומהירה אשר בה היולדת תוכל להמשיך לממש את האימהות שלה מיד עם סיום הניתוח
מבלי רגשי אשמה ותסכול בגלל תחושת כאב ונכות.
בזכות הניתוח הקיסרי שהנדלר-נבות מבצעים, היולדת עצמאית ומסוגלת לטפל בעצמה ובילוד שלה שלוש שעות מתום הניתוח,
כאשר ד”ר הנדלר וסיון נבות מבקרים במחלקה בסיום יום ניתוחים ורואים את הנשים שנותחו מהלכות במחלקה, מטפלות בילד שלהן ומאושרות – אין תחושת סיפוק גדולה מזה.

אחריות וליווי לאחר הניתוח

ד”ר הנדלר מבקר את היולדות לאחר הניתוח, ואף נמצא בקשר טלפוני רציף עם היולדות.
על כל בעיה רפואית בסמוך או לאחר הניתוח, ד”ר הנדלר זמין תמיד, ילווה ויטפל לפי הצורך.

השאירי פרטים
וניצור קשר בהקדם

צרי עימנו קשר