שאלות ותשובות

כמעט כל אחת. לא ניתן לבצע את הניתוח הקיסרי הצרפתי במקרה חירום בו יש צורך לחלץ העובר במהירות, לעיתים לא ניתן לבצע אותו לאחר שכבר התחילו להתפתח צירים (אך לעיתים כן, במידה והיולדת והמנתח קרובים לבית חולים בו נעשה הניתוח. יש להתייעץ איתנו). בכל מקרה רפואי ספציפי מומלץ להתייעץ איתנו ולקבל מענה פרטני. במקרה של שלייה נעוצה אין יתרון לניתוח הצרפתי מאחר וצריכים לפתוח פתח רחב יותר בטן, צריך להוציא הרחם לתפירתו כמו בניתוח רגיל והניתוח מאבד מיתרונותיו. בכל מקרה אחר של ניתוח קיסרי גם כאשר מדובר בניתוחים חוזרים ומורכבים ביותר מבחינה כירורגית יש יתרון גדול לניתוח הקיסרי הצרפתי.

הטכניקה הניתוחית בניתוח קיסרי צרפתי שונה מאד מאשר בניתוח רגיל, במטרה למזער סיבוכים, כאבים או אי נוחות בתהליך ההחלמה.  בניתוח הצרפתי פותחים הרקמות השונות במינימום הניתן כדי מחד להוציא הילוד בביטחה, ומנגד, לפגוע באופן מינימלי בדופן הבטן ובאיברי הבטן. כמו כן, הניתוח הקיסרי הצרפתי שם דגש על חוויית הלידה ועל חיבור ראשוני בין היולדת לתינוקה. הניתוח הקיסרי הצרפתי, כפי שנעשה על ידי ד”ר הנדלר וסיון נבות, שם לו למטרה לייצר מפגש טוב ושמח בין ההורים לילדם בחדר ניתוח ולהמשיך את המפגש הזה לאחר הניתוח, עם החלמה המאפשרת לאם להיות באמהות שלה, ולא בכאב, תסכול ורגשות אשם על כך שלא יכולה לתת לילדה את מה שרוצה לתת לו עקב כאבים עזים ומוגבלות בתפקוד.

מעבר להיעדר הפרדה, היולדת הינה שותפה פעילה בלידה הבטנית בעזרת המנשפית ומסייעת בלידה בעצמה.

כן, מדובר בניתוח פרטי. המחיר לניתוח כולל בתוכו פגישת ייעוץ עם ד”ר הנדלר טרם הניתוח, קבלת מנשפית לשימוש בניתוח ואחריו, פגישת הכנה לניתוח עם סיון נבות, וכולל גם את העלות המשולמת לבית החולים. מעקב אחרי הניתוח הן בבית החולים והן אחריו על פי הצורך, ביקורת בתום 6 שבועות מהניתוח על ידי ד”ר הנדלר.

כן. הניתוח יתבצע ע”י ד”ר ישראל הנדלר וסיון נבות.

ברוב המקרים, כעבור כ- 24  שעות מהניתוח תחושי טוב וחופשיה מספיק כדי להשתחרר לביתך אולם את בדיקות הסקר הנעשות לילוד בתינוקיה על פי הוראת משרד הבריאות לא ניתן לבצע לפני 36 שעות לפחות ממועד הלידה. מסיבה זו, רוב הנשים משתחררות כעבור 48 שעות (לאחר שבוצעו בדיקות הסקר)

הצוות, ד”ר ישראל הנדלר וסיון נבות קשובים ונמצאים בזמינות מלאה בכל שלב

אל חדר הניתוח מותר להיכנס עם מלווה אחד בלבד.  מחוץ לחדר הניתוח אין מגבלה על כמות המבקרים

גם בניתוח הקיסרי הצרפתי, כמו בכל ניתוח קיסרי יתכנו סיבוכים. הסיבוכים האפשריים כוללים דימום, זיהומים, ופגיעה באברים הסמוכים לרחם.

על פי התיאור של הצרפתים מנתונים שנאספו מ- 3441 ניתוחים קיסריים שיעור הסיבוכים בניתוח הצרפתי היה נמוך מאד ודומה לשיעור הסיבוכים המתוארים בניתוח קיסרי רגיל.  במאות ניתוחים שביצענו בארץ שיעור הסיבוכים לאם או ליילוד היה נמוך ביותר, ונמוך מזה המתואר בניתוחים קיסריים רגילים. השימוש הנעשה בניתוח זה בתפר תוך עורי מיוחד ואיטום הצלקת בדבק אמור גם להקטין את שיעור הזיהומים בפצע הניתוחי.

מנשפית גיארם הינה אביזר דמוי משרוקית, המהווה סוג של ווסת-אויר, היוצר התנגדות ברמה משתנה שניתן לכוונה בעת נשיפת אויר לתוכה. המנשפית משמשת במקור כחלק משיטה שיקומית לשרירי הבטן ורצפת האגן, אשר פותחה על ידי לוק גיארם, פיזיותרפיסט צרפתי.

מנשפית גיארם משמשת בצרפת גם ללחיצה נכונה ובריאה במהלך לידה רגילה. 

שיטת גיארם מיושמת בישראל ע”י סיון נבות, פיזיותרפיסטית מומחית בשיקום רצפת האגן, ונציגת שיטת גיארם בישראל, המלמדת מטופלות ואנשי מקצוע את השיטה ואת השימוש במנשפית בעת לידה או ניתוח.

במהלך הניתוח לא תחושי בכאבים, בזכות שימוש בהרדמה ספינאלית.

לאחר הניתוח, כשתפוג ההרדמה, תחושי בכאבים מסוימים, בעיקר במהלך שינויי תנוחה של הגוף, אך בזכות השיטה הייחודית, מדובר בכאבים פחותים משמעותית בהשוואה לניתוח קיסרי רגיל, כאלו הניתן להתמודד עימם בקלות באמצעות נטילת משככי כאבים רגילים.

אחרי הלידה מניחים את התינוק עליך למגע עור בעור. ובהמשך סיון תסייע לך לחברו להנקה תוך כדי הניתוח ותוכלו כמשפחה לחגוג את יום ההולדת של הילוד שלכם וליהנות יחדיו משעת הזהב הראשונה של הילוד.

3 שעות לאחר תום הניתוח כבר תוכלי לקום לאכול להתקלח להסתובב, להחזיק את תינוקך על הידיים וכבר כעבור כ- 24 שעות תחושי טוב וחופשיה מספיק כדי להשתחרר לביתך.

לא. תפירת העור בסיום הניתוח מבוצעת על ידי תפר תוך-עורי נמס, כאשר העור עצמו מודבק בדבק רפואי בלבד, ללא סיכות ואפילו חבישה חיצונית אינה נדרשת.

ניתן להיות עם הילוד ככל שתחפצו בכך. התינוקיה קרובה מאד בתוך מחלקת היולדות וכמובן שניתן להשאיר את התינוק איתך ככל שתרצי. הצוות  הסיעודי והרפואי קשוב מסור מחבק ותומך.

השאירי פרטים
וניצור קשר בהקדם

צרי עימנו קשר